Znajdź się wśród najlepszych

Agregujemy najlepiej rokujące firmy w kraju. Twoja działalność może być jedną z nich!

Buduj rozpoznawalność

Działamy na Twoją korzyść poprzez poprawę widoczności Twojej marki w Internecie.
Możesz nam zaufać!

Pokaż się społeczności

Nasi użytkownicy są na portalu przede wszystkim dla wysokiej jakości artykułów firmowych.
Pokaż się z najlepszej strony!

Mateusz Kucharski 2023-02-12 0 komentarzy

Włoski czy hiszpański - którego języka się uczyć?

Włoski czy hiszpański - którego języka się uczyć?

Nie od dziś wiadomo, że nauka języka obcego w szkołach jest na dosyć niskim poziomie i uczniowie, mimo wielu lat uczenia się, nie potrafią płynnie posługiwać się w mowie językiem angielskim czy niemieckim. To właśnie te dwa języki są najczęściej praktykowane w szkołach podstawowych oraz średnich. Nic więc dziwnego, że dzieci i młodzież równocześnie z nauką w szkole, uczestniczą także w dodatkowych kursach. Z kolei w życiu dorosłym wiele osób decyduje się na przystąpienie do lekcji z lektorem w celu nabycia umiejętności posługiwania się jeszcze innym językiem. Tutaj możliwości jest naprawdę wiele, jednak najczęściej kursanci zastanawiają się, czy wybrać język włoski, czy hiszpański.

Decyzja jest oczywiście indywidualną kwestią, jednak warto pomyśleć, w jakim celu rozpoczyna się naukę danego języka. Ze względów praktycznych lepszą opcją jest język hiszpański, ponieważ jest on drugim najczęściej używanym językiem na świecie. Z kolei włoski jest znacznie łatwiejszym językiem do nauczenia się, biorąc pod uwagę wymowę oraz gramatykę. Należy też określić ewentualne plany na przyszłość związane z życiem prywatnym i zawodowym. 

Oczywiście najlepiej byłoby nauczyć się obu języków. Taką możliwość daje Instytut Kultury Romańskiej SOLLARES działający w Warszawie, który prowadzi kursy językowe dla dzieci i dorosłych w trybie stacjonarnym oraz zdalnym. Zajęcia są prowadzone przez doświadczonych lektorów w niewielkich grupach. Istnieje również możliwość zorganizowania szkoleń językowych dla pracowników firm.

Zostaw komentarz