Znajdź się wśród najlepszych

Agregujemy najlepiej rokujące firmy w kraju. Twoja działalność może być jedną z nich!

Buduj rozpoznawalność

Działamy na Twoją korzyść poprzez poprawę widoczności Twojej marki w Internecie.
Możesz nam zaufać!

Pokaż się społeczności

Nasi użytkownicy są na portalu przede wszystkim dla wysokiej jakości artykułów firmowych.
Pokaż się z najlepszej strony!

Kalina Wysocka 2022-12-01 0 komentarzy

Jak przedstawić uczniom Baśń o smoku wawelskim?

Jak przedstawić uczniom Baśń o smoku wawelskim?

W przedszkolu lub w klasach, w których odbywa się nauczanie początkowe, świetną opcją jest przedstawienie tematyki zajęć w formie bajki. Takim sposobem można zapoznać dzieci chociażby z polskimi podaniami i legendami. Nauczyciel może przeczytać odpowiedni tekst z książki lub też znaleźć wersję dostosowaną do wieku podopiecznych online i odtworzyć ją na przedszkolnym bądź szkolnym sprzęcie komputerowym. Audiobook można też włączyć, korzystając ze smartfona z dostępem do internetu. 

Dostępne na stronie kubus.pl baśnie i legendy polskie to pomoc dla wielu nauczycieli, którzy poszukują multimedialnych pomocy dydaktycznych. Proponowane opowiadania są darmowe, można je odtwarzać dowolną ilość razy. Nie trwają długo. Kilkunastominutowa historia nie nudzi, dzieci mogą jej wysłuchać w skupieniu, a opiekun w tym czasie ma możliwość chociażby wypełnienia dziennika. 

Baśń o smoku wawelskim lub syrence warszawskiej można też przedstawić uczniom przed planowaną wycieczką do Krakowa bądź Warszawy. Ziejąca ogniem figura smoka lub rzeźba kobiety z rybim ogonem dzierżącej tarczę oraz miecz to z pewnością miejsca, które będą odwiedzane podczas takiego klasowego wyjazdu. Warto więc przybliżyć ich historię lub też ją odświeżyć, jeśli temat ten był już omawiany podczas lekcji. Krótki audiobook nada się do tego znakomicie. 

Lektorzy, jakich można usłyszeć na nagraniu, dokładają starań, by przekaz był jasny i zrozumiały nawet dla kilkulatków. Stosują też odpowiednią intonację, podkreślając ważne elementy historii.

Zostaw komentarz